GazeteBalkan

VEDA ZAMANI YAKLAŞAN DİN HİZMETLERİ MÜŞAVİRİ OSMAN KILIÇ’TAN TAVSİYE VEYA VASİYET DENEBİLECEK ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA

17 Ocak 2017 - 9:34 'de eklendi ve 478 kez görüntülendi.

Değerli Kardeşlerim,

Eğitimimiz, görevimiz, işimiz, gelir durumumuz ne olursa olsun, bizler hepimiz yurt dışında: Kendimizi, Milletimizi, Dinimizi temsil ediyoruz.

Bu sebeple, bütün söz ve hareketlerimizde bu üç değere zarar verecek veya bu üç yüceliğin yanlış anlaşılmasına sebep olacak her şeyden kaçınmalıyız…

OLDUĞUMUZ GİBİ GÖRÜNMELİ VE GÖRÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ OLMALIYIZ.

Biz Allah’ın en üstün ve şerefli varlığı olan insanız.

Zulüm ve sömürü olmayan altın harflerle yazılmış tarihe sahip bir milletin evladıyız. Gittiğimiz her yere adalet ve medeniyet götürdük. Bu sebeple İstanbul’u fethedip Peygamberimizin müjdesine nail olduk. Dünyanın en güçlü devleti olduğumuz altı asıra yaklaşan bir süre içerisinde, bu fetihin öncesinde de sonrasında da, hiç kimsenin inancına, ibadetine ve ibadet yerlerine asla müdahele etmedik, hür ve serbest bıraktık, hep koruduk ve yardımcı olduk. Bugünki üç milyon mülteci gibi kim ne zaman başı darda kaldıysa bize sığındı. Yardım isteyen herkese kapımızı ve kalbimizi açtık. Bu yardımları yaparken ırk ve din ayrımı da yapmadık yapmıyoruz…

Akla, ilme ve tekniğe aykırı tek bir buyruğu ve esası olmayan son din İslâm’ın mensubuyuz yani Müslümanız. Ancak:

Bugün, insanların çoğu, dinimiz ve tarihimiz hakkında doğru olanları araştırıp öğrenmiyor. Yeterli ve doğru bilgiye sahip olmadıkları için dinimizin güzelliklerinden uzaklaşıp başkasına zarar veren üç beş sözde Müslümanın yanlışlıkları ile dinimiz ve milletimiz hakkında yapılan kötüleyici yalan kampanyaları dinliyor ve izliyor. Bir bölümüne veya çoğuna da inanıyor. Bu yanlışlıkların ortadan kalkması için, özellikle yurt dışında dinimizi ve milletimizi temsil ettiğimizi aklımızdan çıkarmadan yaşamak gibi büyük bir sorumluluğumuz vardır. Yapacağımız yanlışlıkların; din ve milletimiz hakkında doğru bilgiye sahip olmayanlar ile din ve miletimizin düşmanlarınca, yüce dinimiz ve şanlı tarihe sahip milletimize birer kara leke olarak değerlendirilip kullanılabilme fırsatı vereceğini ve bizim yüzümüzden ortaya çıkacak böyle bir durumun dünya ve ahirette hesabının olcağını hiç unutmayalım. Dikkatli ve güzel yaşayalım da günah değil sevap kazanalım. Çünkü sonsuz hayattaki Cennet nimetleri bizi bekliyor.

Bu sebeple, buraya kadar sunduğumuz özet bilgilerin ışığında ve özellikle:

Geçmişte olanları ve gelecekte olacakları, kısaca, her şeyi bilen ve bizi bizden çok seven Allah’ımızın, bizi dünyada mutlu bir hayata, ahirette de cennete ulaştıracak buyrukları olan dinimiz İslâm ve onun kitabı Kur’an-ı Kerimin; insan düşüncesi ve kitabına benzetilemeyeceği, eskiyip çağdışı kalmayacağı, eskiyip çağdışı kalmanın ömürleri ve bilgileri sınırlı olan insanlar ve onların ürünleri için geçerli olup başlangıcı ve sonu olmayan ve her şeyi bilen yaratıcımızın kitabı ve o kitabının dini için söz konusu bile olamayacağı gerçeğinden hareketle:

  1. KİŞİLİĞİMİZİ VE KİMLİĞİMİZİ, HER ZAMAN VE HER YERDE BAŞI DİK VE ALNI AÇIK OLARAK SÖYLEYELİM.

2. MİLLETİMİZİN İSLÂMLA ŞEREFLENDİKTEN SONRAKİ TARİHİNDE, BAŞIMIZI ÖNÜMÜZE EĞDİRECEK DEVLETİMİZ ELİYLE İŞLENMİŞ BİR TEK DAVRANIŞ BİLE OLMADIĞINI BİLELİM, AKSİNİ SÖYLEYENLERİN BELGELERİYLE İSBAT ETMELERİNİ İSTEYELİM.
3. YÜCE DİNİMİZİN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRMEYE GAYRET EDERKEN DE, ASLA EZİLİP BÜZÜLMEYELİM, BAŞI DİK VE ALNI AÇIK OLARAK GÖNÜL HUZURU İÇERİSİNDE:

-İÇKİDEN, ZİNADAN, YALANDAN, KUL VE KAMU HAKKINDAN VE BÜTÜN HARAMLARDAN UZAK DURURKEN, “BANA, AİLEME VE BÜTÜN İNSANLARA ZARARLI OLDUĞU İÇİN DİNİMİZİN GÖNDERİCİSİ ALLAH HARAM KILDIĞINDAN BUNU, İÇMİYYORUM, YAPMIYORUM VE O YERLERE GELMİYORUM” DEYİN.

-CUMA GÜNLERİ CUMA NAMAZINI KILMAK İÇİN YETERLİ ZAMANI MUTLAKA AYIRIN VE “BU VAKİTTE KAZASI OLMAYAN CUMA NAMAZIMIZ VARDIR VE CUMA NAMAZI İÇİN EZAN OKUNDUKTAN SONRA BU NAMAZ KILININCAYA KADAR BAŞKA BİR İŞLE MEŞGUL OLMAMIZ HARAMDIR” DEYİN. BU NAMAZ VAKTİNDE RANDEVU ALMAYIN VE VERMEYİN. GÖRECEKSİNİZ, İŞİNİZ BOLLUK VE BEREKETLE VE İÇİNİZ HUZURLA DOLACAK.

KAZANCINIZ HELÂL VE BOLCA OLSUN,

ÖMRÜNÜZ SAĞLIK VE NEŞEYLE DOLSUN,

YUVANIZ MUTLU VE HUZURLU OLSUN,

SON DURAĞINIZ DA CENNET OLSUN.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER