GazeteBalkan

Başkonsolos Bozçalışkan DTİAD İle Vedalaştı

Başkonsolos Bozçalışkan DTİAD İle Vedalaştı
18 Ocak 2017 - 9:05 'de eklendi ve 1108 kez görüntülendi.

KÖSTENCE (Gazete Balkan)- Kuveyt Büyükelçiliği Birinci Müsteşarlığına atanan Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan Dobruca Türk İşadamları Derneği (DTİAD) ile vedalaştı.

2013 yılı Ekim ayından bu yana Köstence Başkonsolosu olarak görev yapan Ali Bozçalışkan’ın DTİAD’a gerçekleştirdiği veda ziyareti esnasında duygusal anlar yaşandı. Başkonsolos Bozçalışkan Romanya ve Köstence’den güzel anılarla ayrılacaklarını belirterek, DTİAD ile başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini, DTİAD üyelerinin her zaman Devletimizin yanında olduğunu memnuniyetle gördüğünü söyledi.

Toplumsal ve sosyal sorumluluk anlamında Romanya’daki en fedakar Türk Sivil Toplum Kuruluşu konumundaki DTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Uysal da, ziyaret sırasındayaptığı konuşmada, “Sayın Başkonsolosumuz, göreve başladığı tarihten bugüne kadar Dobruca Türk İşadamları Derneği ve üyesi işadamlarımızın faaliyetlerine yakın ilgi ve alaka göstermiş, Türk ve Romen Devlet makamları nezdinde derneğimizi her zaman ön planda tutarak mesleki ve sosyal alanda Türk ve Romen iş dünyasında karşılıklı temasların kurulması ve geliştirilmesi yönünde müstesna katkılarda bulunmuştur.

Kendisine bu değerli çabaları nedeniyle şükranlarımızı sunuyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.” dedi.

Başkonsolos Ali Bozçalışkan’ın ’ne gerçekleştirdiği veda ziyaretine  DTİAD önceki dönem başkanları Ramazan Gür, Hacı Vural ile birlikte Başkan Yardımcısı Ömer Karahasanoğlu, yönetim kurulu üyeleri İsa Süsli, Mehmet Süzgü, Ömer Topaz, Genel Sekreter Atila Baykara, işadamı Semih Uysal ve  dernek üyesi diğer Türk işadmları katıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER