GazeteBalkan

Çubarov’dan Sevil Hanım’a mektup

Çubarov’dan Sevil Hanım’a mektup
23 Ocak 2017 - 10:56 'de eklendi ve 589 kez görüntülendi.

KİEV- Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı ve Ukrayna Milletvekili Refat Çubarov, Romanya Başbakan Yardımcısı Sevil Shhaideh’e bir mektup yazdı. Mektup metni ise aynen şöyle:

“Saygıdeğer Sevil Shhaideh!
Biz, dünyanın her yerinden Kırım Tatarları, Sizin Başbakan Yardımcısı görevine seçilmiş olmanız haberini büyük bir sevinç ve hakiki gurur duygusu ile karşıladık.

Sizin bu devlet görevine seçilmeniz, Romanya toplumu tarafından sizin büyük tecrübenizin ve yüksek profesyonelliğinizin tanınmasının yanında, hem Romanya Devleti, hem de Romanya Halkı uğruna yaptığınız başarılı çalışmalarınızın da tanınmasının açık bir göstergesi oldu.

Sizin bu yeni, oldukça sorumluluk ve yetki sahibi devlet görevinde bulunduğunuz dönemde, Ukrayna ile Romanya arasındaki ikili ilişkilerin güçlendirilmesi ve derinleştirilmesi için yolların bulunacağına ve  yeni mekanizmaların oluşturulacağına eminim.

Yukarıda bahsi geçen bilgi, Rusya Federasyonu’nun halen Ukrayna’ya karşı saldırgan tavrını devam ettirmekte olduğu, Ukrayna’nın Kırım yarımadası ve Donbas bölgesi dahil ayrılmaz bir parçasının işgalinin sürdürülmekte olduğu, İkinci Dünya Savaşı sonrasında tüm dünyaya yayılan Avrupa değerlerini çiğnemeye devam etmekte olduğu bu dönemde, son derece aktüel ve günceldir.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı ve Dünya Kırım Tatarları Kongresi Başkanı olarak Başbakan Yardımcısı görevine seçilmiş olmanız sebebiyle Sizi, Sayın Sevil Hanım, en içten duygularımla tebrik eder, şahsen size kuvvetli sağlık, planlarınızın uygulanmasında da bol bol enerji, devamlı başarı, dost Romanya Halkı’na ise refah dilerim.

Yakın zamanda gündemdeki aktüel konuları görüşmek üzere bir araya geleceğimizi ümit ederim.

Ukrayna Milletvekili,
Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı,
Dünya Kırım Tatarları Kongresi Başkanı

Refat Çubarov”

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER