GazeteBalkan

“Biz FETO’cu değiliz, FETO’cularla da bir bağımız yok”

“Biz FETO’cu değiliz, FETO’cularla da bir bağımız yok”
30 Ocak 2017 - 10:09 'de eklendi ve 1089 kez görüntülendi.

Şehzade Restaurant’ın sahiplerinden Hakan Adlı, FETO’cu ithamının kendilerini cok rahatsız ettiğini belirterek, “Bize nasıl yakıştırdıklarını anlamadık. ‘Bir deli bir kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramıyor’ dedikleri gibi oldu” şeklinde konuştu.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Geçen Haziran ayında Bükreş’te açılan Şehzade Restaurat’ın sahipleri Hakan Adlı ve Şenol Sorkulu, Gazete Balkan’a yaptıkları açıklamada FETÖ Terör Örgütü yandaşı olmadıklarını, sözkonusu örgütle de bir bağlantılarının bulunmadığını söylediler.

Şenol Sorkulu, “FETO’cularla anılmak istemiyoruz, bizim bağımız yok” derken, Şehzade Restaurant’ın diğer ortağı Hakan Adlı, “Bize nasıl yakıştırdıklarını anlamadık. ‘Bir deli bir kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramıyor’ dedikleri gibi oldu” dedi.

Hakan Adlı daha sonra konu ile ilgili görüşlerini de şöyle özetledi:

“Somut bir gösterge ile bu sonuca varıldığını sanmam. Bunu savunma yapmak amacı ile de söylemiyorum. Beni tanımayanların yargısı. Burası bizim rızık kapımız. Öz sermayemizle buraya geldik. Kimseden bir destek görmedik. Geceleri uyuyamıyorum. Bize karşı yapılmış bu haksız ithamı haketmiyoruz. Yapsam, yaptığımın arkasında dururum. Bu itham adil bir davranış değil. İnsanların bizi haksız ithamları da ağır geliyor. Bunu kabul edemem.

 

‘DEVLETIMIZIN BAŞINDAKİNİN SEVMEDİĞİNİ BEN DE SEVMEM’

Geçmişte ve günümüzde biz burada bulunduğumuz yerlere arkamızdaki Türkiye Cumhuriyeti’nin sayesinde geldik. Devletimizin Başındakinin sevmediğini ben de sevmem. Yanımızda devletimiz ve hükümetimiz aleyhine söz söyletmeyiz. Bir evde 10 kafadan 10 ses çıkmaz. Ülkemizde demokrasi var, beğenmediğini 5 yıl sonra sandıkta çoğunluk oyuyla değiştirirsin. Batacaksak bu gemide hep birlikte batacağız. Yada hep birlikte yol alacağız. Ulkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin her zaman karşısındayız. Ben de herkes gibi ülkemiz adına yararlı oğrenciler yetiştirdiklerini sandığım için çocuklarımı onların okuluna yollamıştım. Fakat

ne zamanki Cumhurbaşkanımız onların asıl amaclarının farklı olduğunu açıklayınca ve çocuklarımızı onların okullarından almamızı söyleyince ben de çocuklarımı onların okullarından aldım.

Tepkimiz bize karalama yapanlaradır. Sesimizi çıkartmıyoruz diye hakkımızda daha çok konuşuluyor. Kişisel haklarımıza müdahele ediliyor. Burası bir işletme. Biz ticaret amacıyla bu mekanı açtık. Kapıdan girene kimlik sorulmuyor. Biz burada kimsenin giyimine kuşamına bakmıyoruz. Kimseye ‘Girme’ deme lüksümüz yok.” Bizim amacımız rızkımızı aramak ve  zengin Türk mutfak kültürümüzü en iyi şekilde tanıtmak.

‘BİZ LEZZETE ROMENLER ATMOSFERE BAKIYOR’

Hakan Adlı, Gazete Balkan’ın Romanya’daki Türk restaurantları ile ilgili genel sorularını cevaplandırırken de, “Kendi damak zevkimizi Romen dostlarımızın seveceği şekle getirmemiz lâzım. Türkler için lezzet ilk sırada, Romenler ise ilk olarak mekanın atmosferine önem veriyorlar. Sadece doymak için gelmiyorlar . Hoş ortam istiyorlar, atmosfer istiyorlar. İstanbul Kapalı Çarşı’daki sıcaklığı vermemiz lâzım. Türk ve Romen müşterileri birlikte düşünmek gerekiyor. Bu analizi iyi yapmak lâzım. Ancak bu şekilde başarılı olabilirisiniz.” dedi.

Müşterilerinin yüzde 30’unun Türk, yüzde 60’ının Romen kalan yüzde 10’un da  diğer yabancılardan oluştuğunu belirten Adlı, müşterilerinin yüzde 80’lik bir kısmının sabit olduğunu, açılıştan buyana geçen 7 aylık sürenin uzun bir zaman dilimi olmadığını sabırlı olmanın gerektiğini bildiklerini sözlerine ekledi.

80 kişi kapasiteli Şehzade Restaurant, Türk mutfağının akla gelen bütün ürün çeşitleri ile müşterilerine hizmet ediyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER