GazeteBalkan

Sevil Hanım ilk defa Türk işadamları ile buluşacak

Sevil Hanım ilk defa Türk işadamları ile buluşacak
27 Şubat 2017 - 9:53 'de eklendi ve 599 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Romanya Başbakan Yardımcısı, Bölgesel Kalkınma, Kamu Yönetimi ve Avrupa Fonları Bakanı soydaş Sevil Shhaideh, bu görevleri üstlendiği günden buyana ve daha önceki kısa süreli bakanlık yaptığı dönem de dahil olmak üzere, ilk defa Mayıs ayı başında Bükreş’te Balkantürksiad tarafından düzenlenecek bir toplantıda Türk işadamlarının karşısına çıkacak.

Konu ile ilgili açıklama Bursa merkezli Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (Balkantürksiad) Başkanı Levent Bilek tarafından yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in onur konukluğunda gerçekleşen  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği 17. Sinerji Toplantısı’nda konuşan Bilek, “Romanya Başbakan birinci yardımcısı Sayın Sevil Shhaideh ve dört bakanın katılımıyla gerçekleştireceğimiz iş geliştirme toplantısına hazırlanmaktayız” dedi.

BALKANTÜRKSİAD 17’İNCİ SİNERJİ TOPLANTISI

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği 17. Sinerji Toplantısı Bursa’da  yapıldı. Üyelerin geniş katılımıyla gerçekleştirilen toplantının onur konuğu ise Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu.

Yaptığı sinerji toplantılarıyla Bursa‘nın nabzını tutmaya devam eden BALKANTÜRKSİAD, 17. Sinerji Toplantısını yoğun bir katılımın gerçekleştiği Crowne Plaza’da düzenledi. Toplantıya; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Yener Poroy, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır, BTSO Başkanı İbrahim Burkay‘ın yanı sıra şehir protokolü ve BALKANTÜRKSİAD ile BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın üyeleri katıldı.

Programın açılışında konuşan ve BALKANTÜRKSİAD’ın; sevgi, hoşgörü, içtenlik ve memleket sevdasıyla 5 yıl önce 41 iş insanı tarafından kurulduğunu hatırlatan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Levent Bilek, geçen süre zarfında

BALKANTÜRKSİAD’ın, Balkan ve Anadolu coğrafyasının büyük enerjisini harekete geçiren, her yıl ülkemiz ekonomisi için milyarlarca dolar katma değer üreten, 400ü aşkın iş insanının üyesi olduğu Bursa‘nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi haline geldiğini söyledi.

HEPİMİZ ZİNCİRİN BİRER HALKASIYIZ

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 15 Temmuz’da gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi kabul etmeyeceğini, istikrara ve demokrasiye sahip çıkacağını, hep beraber tüm dünyaya gösterdiğini söyleyen Levent Bilek, “Kitle iletişim araçları geliştikçe ülkeler birbirinden daha fazla etkilenir oldu. Küresel ticarette daralma sürerken jeopolitik riskler taşıyan bölgemizde ayakta kalmak için ülke insanları olarak birlik ve beraberlikten ödün vermemeliyiz. Hepimiz zincirin birer halkasıyız. Zincirin taşıyacağı yük en zayıf halkanın taşıyacağı yük kadardır” dedi.

BALKANTÜRKSİAD HEYETİ MAYIS’TA ROMANYA’YA GELİYOR

“Ülkesine ve vatan toprağına karşı tarifsiz bir sevgi ile bağlı olan türk milleti her zaman en iyi kararı vermesini bilmiştir” diyen BALKANTÜRKSİAD Başkanı Levent Bilek, “16 Nisan’da sandık başına gidecek halkımızın ortaya koyacağı sonucun en doğru karar olduğunu düşünmekteyiz. Bizler ise ülkemiz için üretmeye ve katma değer yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu kapsamda Mayıs ayında Romanya‘ya gideceklerini belirten Levent Bilek, “Şuan da dernek gündemimizde bir çok konu var; bugüne kadar 16 yurt içi sinerji, 12 yurt dışı iş ziyareti gerçekleştirdik. 13. Yurt dışı ziyaretimizi mayıs başında Romanya‘ya gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Romanya Başbakan birinci yardımcısı Sayın Sevil Shhaideh ve dört bakanın katılımıyla gerçekleştireceğimiz iş geliştirme toplantısına hazırlanmaktayız” diyerek sözlerini tamamladı.

ŞİMŞEK BALKANLAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Toplantıda konuşam Ekonomiden Sorumlu başbakan yardımcısı mehmet Şimşek ise, Balkan coğrafyasının Türkiye için önemli olduğuna işaret ederek, “Sizler bu medeniyet yarışında, Türkiye‘nin ekonomisinin bu noktaya gelmesinde inanılmaz katkısı olan kardeşlerimizsiniz. Sizler çok önemli köprülersiniz, bağlarsınız. Bu köprüler çok kritik ve önemli. İnşallah balkanlardaki kardeşlerimizle bağlarımızı çok daha güçlendireceğiz. Bunları reel aktör olarak sizler sağlayacaksınız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından tören, gecenin sponsorları Elektroteks, Nazar İnşaat ve Annemden Organik Gıda’ya verilen plaket ile BALKANTÜRKSİAD’ın yeni üyelerine verilen üyelik sertifikalarının ardından sona erdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER