GazeteBalkan

Baykal’a dert yandı FETÖ’nün korsan melanet sitesine hedef oldu

Baykal’a dert yandı FETÖ’nün  korsan melanet sitesine hedef oldu
10 Nisan 2017 - 11:08 'de eklendi ve 857 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi toplantısına katılmak üzere geldiği Romanya’nın başkenti Bükreş’te, AK Partili eski milletvekili Osman Can ile birlikte Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti.

Ziyareti sırasında Baykal’a dert yanan Oda Başkanı Tamer Atalay FETÖ yandaşlarının korsan internet sitesine hedef oldu.

Atalay’ın, FETÖ yandaşlarının kontrolündeki okullarla ilgili konuştuğu bölümün video kaydını yayınlayan FETÖ’nün ‘Suçluları Koruma Timi’ Atalay’ı ‘Müfteri’ ilan ederek marjinallikle suçladı. Atalay’ın 15 Temmuz kanlı ve başarısız darbe girişiminin ardından sosyal medya fenomeni olan ‘Yaz Muhittin’in arkasındaki isim olduğu iddiasında bulundu.

FETÖ’nün Californiya serverli korsan melanet sitesinde Atalay’a yapılan saldırı haberinde de FETÖ ile mücadele eden isimlerin Atalay ile olan resimlerine yer verildi.

Melanet sitesindeki saldırı haberine ise FETÖ jokeri N.Ç. başta olmak üzere diğer ‘Suçluları Koruma Timi’ elemanları yorum yaparak trollük marifetlerini sergiledi.

Melanet sitesi Atalay’ı dinleyen Baykal’ın ne cevap verdiği ile ilgili bildirimde bulunmadı.

KİM BU FETÖ KULAĞI?

Tamer Atalay, Deniz Baykal ile yaptığı görüşmeye  gazetecileri bile davet etmezken, görüşmenin video kaydının FETÖ’nün ‘Suçluları Koruma Timi’ elemanlarına nasıl ulaştığı ise anlaşılamadı. Kişilerin özel hayatları ile ilgili dinleme, izleme ve fişleme işlerinde pek mahir oldukları bilinen FETÖ elemanlarının Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası yerleşkesine ‘böcek’ yerleştirdikleri ihtimalinin akla gelen ilk şüphe olduğu bildirilirken, video kaydının görüşmeye katılanlar tarafından da alınarak aktarıldığı ihtimali üzerinde durulduğu da öğrenildi.

Baykal’ın RTTSO’nı ziyaret sırasında MÜSİAD Romanya şube Başkanı Mehmet Aslan, Türk Yatırım Derneği Derneği Başkanı Nazmi Doğan ile AFART başkanı Birgül Şenyuva ve soydaş dernek başkanlarının da hazır bulunduğu görüldü.

BAYKAL’IN SORUSU ÜZERİNE KONUŞMUŞ

Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası facebook sayfasında ise FETÖ’nün ‘Suçluları Koruma Timi’ni ayağa kaldıran konuşmayla ilgili olarak da şu bilgilere yer verildi:

“Sn. Deniz Baykal ve sn. Osman Can, Başkanların Romanya’daki iş dünyası ile ilgili izahlarını ilgiyle dinlediler. Sn. Baykal’ın Romanya’daki …………… Kuruluşları’nın faliyete devam edip etmediği hakkındaki sorusu üzerine yönetim kurulu başkanımız Tamer Atalay, buradaki okulların faliyetlerine devam ettiğini bu okulların kapatılıp kapatılmaması konusundaki sorusunada Atalay; bir Romen yetkilinin kendilerine bu okulların şu anda yasal çerçevede çalıştığını ve Romanya’da bir çok önemli insanın da çoçuklarının bu okullarda eğitim aldığını belirtti.”

ARSIZLIKTA SINIR YOK

Atalay’ın saldırıya uğramasına sebep olan konuşmasını, FETO yandaşları sanki ‘Melake’ymiş minvalinde haberleştirerek servis eden melanet sitesinin ise okul arsalarının nasıl alındığı ile ilgili iddialar ve öğrenci velilerine ödedikleri öğrenci ücreti karşılığı okul faturası yerine Tuna Vakfı’nın bağış makbuzlarının verildiği gerçeğini gözardı ettiği görüldü. Atalay, 15 Temmuz kanlı ve başarısız darbe girişiminden sonra Romen basınına FETO’nun iç yüzünü anlatan açıklamalar yaptığı gerekçesi ile FETÖ elemanlarının hedefi haline gelmişti.

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER