GazeteBalkan

Romanya’da bir FETÖ utanmazlığı daha

Romanya’da bir FETÖ utanmazlığı daha
10 Nisan 2017 - 10:48 'de eklendi ve 1752 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Türkiye’deki kanlı ve başarısız darbe girişiminden 8 ay önce, Aralık 2015’de hakkında yakalama kararı çıkartılan ve yakalatana 300 bin TL ödül vadedilen, Konya’daki Fethullahçı Terör Örgütü & Paralel Yapı soruşturması kapsamında aranan Soner Cesur’un pasaportuna Bükreş Henri Coanda havaalanında 25 Mart’ta el konması üzerine FETÖ’nün Romanya’daki ‘Suçluları Koruma Timi’ harekete geçti.

FETÖ elemanları tıpkı böcekçi iki polisin Romanya’da yakalanarak Türkiye’ye iade edilmesi olayında olduğu gibi bir zamanlar Türkiye’de ağırladıkları medya mensuplarını da harekete geçirdiler.

FETÖ terör örgütü elemanları önce, zaman zaman Alman sermayesinin hakim olduğu bilinen ve FETÖ’cüleri koruma bültenine dönüştüğü görülen Romania Libera gazetesine Büyükelçi Osman Koray Ertaş ve Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Meleşcanu’yu hedef alan haber yaptırdılar.

Ardından da künye kısmı kaldırılarak korsan internet sitesine dönüşen melanet sitesinde bu haberi kullanarak Romanya Türk toplumana yönelik propogandaya başladılar.

Korsan melanet sitesinin haberinden anlaşıldığı kadarı ile FETÖ’nün ‘Suçluları Koruma Timi’ Aralık 2015’dan beri aranan Soner Cesur’u kullanarak Romanya ve AB nezdinde Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturmaya çalışacak.

BU DA ABD UTANMAZLIĞI

Romanya Türk toplumunu hedefleyerek yayın yapan Korsan Melanet sitesinin haberine göre ABD, Aralık 2015’ten bu yana Türkiye tarafından aranan Soner Cesur’a 10 yıllık vize vermiş.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER