GazeteBalkan

ABD’li Serena Romen Ilie’yi ırkçılıkla suçladı

ABD’li Serena Romen Ilie’yi ırkçılıkla suçladı
09 Mayıs 2017 - 18:20 'de eklendi ve 443 kez görüntülendi.

ABD’li ünlü tenisçi Serena Williams, geçen cuma İngiltere ve Romanya arasındaki FED Cup karşılaşmasının uzatması öncesi yapılan basın toplantısında kendisinin doğmamış çocuğuna hitaben “Bakalım (bebeğin) rengi ne olacak? Sütlü çikolata mı?” ifadelerini kullanan eski Romen tenisçi ve Romanya FED Cup takımının kaptanı Ilie Nastase’yi ırkçılıkla suçladı.

‘DAHA GİTMEMİZ GEREKEN ÇOK YOL VAR’

Instagram’dan paylaşım yapan Williams “Nastase gibi benim ve çocuğum hakkında ırkçı sözler sarfeden, meslektaşlarım hakkında cinsiyetçi açıklamalar yapan insanların olduğu bir toplumda yaşamak beni hayal kırıklığına uğratıyor. Daha önce söyledim, yine söyleyeceğim, dünya çok ilerledi ancak daha gitmemiz gereken çok yol var. Birçok engeli devirdik ama hala daha fazlası var. Bu veya başka bir olay beni yaptığım her şeye ışık, sevgi ve olumluluk katmaktan alıkoymayacak. Doğrular için önde olmaya ve ayağa kalkmaya devam edeceğim. Gördüğün gibi senin tersine ben korkmuyorum. Ben bir korkak değilim” dedi.

Williams açıklamasında ITF’in (Uluslararası Tenis Federasyonu) konuyu soruşturma sözü vermesi nedeniyle de teşekkür etti.

Natsase cumartesi günü ayrıca İngiltere ile oynanan karşılaşma sırasında oyunculara küfür ettiği için turnuvadan uzaklaştırılmıştı. (Sputniknews)

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER