GazeteBalkan

Aklınızı başınıza alın!

Aklınızı başınıza alın!
11 Mayıs 2017 - 17:47 'de eklendi ve 872 kez görüntülendi.

Demirperde yıkıldığında, insanlığı kurtaracak ideal olarak dünyaya yutturulan Komunist ideoloji çöktüğpünde bizim iyi niyetli sosyalistler, sosyal demokratlar büyük hayal kırıklığına uğramış, çoğu travma geçirmişti.

O günlerde onların acısını anlıyabiliyor ve üzülüyordum. Zaman zaman da yazıp, çizdim.

İnsanın bir sevgiliden daha çok sevdiği fikrinin çöktüğünü görmesi kolay katlanılacak bir şey değildir.

Bizim FETÖ trollerinden birisi beni ima ederek, “Fikir mücadelesi yerine belden aşağı vuruyor” diye tivit atmış..

Hadi Türk hukukundaki bugünki karşılığı olan FETÖ (Feullahçı Terör örgütü) ifadesini kullanmıyayım, FETO (Fetullah’ın kısaltılmışı) diyeyim, yani Fetullahçı kardeşim, hiç oturup düşündün mü; Fetullahçılık bir fikir mi?

Fetullahçılık bir cemaati, bir ülkeyi, hatta dünyadaki pek çok ülkeyi Komunizm, Kapitalizm, İ’lây-ı Kelimetullah gibi sarıp sarmalayacak bir fikir hareketi mi, ideoloji mi?

Bunu hiç düşündün mü?

Elini vicdanına koysan, hezimete uğramaya mahkumiyet çizgisine girmiş adına Nurculuk,  Hizmet, Cemaat gibi dönemsel adlar verilen Fetullahçılığın neresi fikir?

Türk’ü, Müslümanı hatta tüm dünayı kurtaracak ne gibi idealleri, çözüm projeleri var?

Sınav sorusu çalmak, bulunduğu her ülkede yöneticilerin iyi niyetinden istifade ile kamu malına çökmek, devletin memurunu bile haraca bağlamak, kendi maaşaları ile masum insanlara zulmetmekten başka neyi görüldü Fetullahçılığın? Şimdi kendi metodları ile karşı karsıya kalınca adalet arıyorlar. Daha iki yıl önce böyle bir dertleri yoktu.

Canını yakacak, kabullenmen zor olacak ama, Fetullah örgütü küresel güçlerin oyuncağı mı, değil mi? Elin vicdanında, gözün aynada samimi olarak kendine sordun mu?

Haa, kabul edelim CIA aklı ile organize edilmiş, Türk parası ile Türkiye’nin, Müslüman parası ile İslam Alemi’nin yok edilmesi için iyi bir mali soygun projesi. Bu haklarını teslim ederim.

Ama a benim saf Türk’üm, a benim saf Müslümanım tarihine bak, oku, tarihi hezimetlerimizi irdele hep dinimizi kullanarak bizi sırtımızdan vurmamışlar mı?

Küresel çetelerin aklıyla iyi bir proje doğru. Kenya’daki okulda 10 tane öğrenciye Romen folklor kıyafeti giydir, Romanya’nın en polüler folk şarkısını ezberlet, getir iyi niyetli Romenin gözünü boya!

Bizi de böyle uyutmadılar mı? Bizi de böyle haraca bağlamadılar mı?

Özetlerin özeti tarih milletler mücadelesinden ibarettir.

Küresel çetelerin kucağında oturanlarla bir millete, ülkeye, ümmete, insanlığa umut olmak mümkün değildir.

Fetullahçılık da bir fikir değildir.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER