GazeteBalkan

FETÖ’nün Cami provokasyonu ters tepti

FETÖ’nün Cami provokasyonu ters tepti
11 Mayıs 2017 - 17:40 'de eklendi ve 1334 kez görüntülendi.

Yusuf K. ve akbaba şahin önderliğindeki FETÖ militanlarının Kandil Gecesi düzenledikleri cami işgal etme provakosyonu cemaatin sağduyusu sayesinde ters tepti.

 

BÜKREŞ (Gazette Balkan)- Ramazan ayı geliyor, FETÖ cenahına “din iman” ayaklarına yatarak yolacakları kaz lazım. Dolayısı ile camii lazım.. Evlad-ı Fatihan’dan kalma Bükreş camii ise FETÖ terör örgütü elemanlarının öteden beri gözlerine kestirdikleri bir Cami olarak biliniyordu. Berât Kandili FETÖ provakatörleri için iyi bir fırsat oldu.

Yusuf K. adlı  FETÖ öncüsü, beleşe Romen kamu malı üzerine çökme, Türk vatandaşlarını ‘yolma’ uzmanı ve bir zamanlar ihtilafları çözme konusunda Romanya’da ‘FETÖ hakimi’ olarak görev yapan Fetullah’ın maaşlı maşası akbaba şahin, öğretmen rolü oynayan FETÖ trolü Ahmet D., FETÖ cenahında ‘Doktor’ lakabı ile bilinen militan önderliğindeki 20 civarındaki Fetullah Gülen yandaşı kandil akşamı Bükreş Camiini işgal etmeye, imamı dediklerini yapmaya zorladılar.

Camii imamından “tebrikleşme ve musafaha” gibi FETÖ jargonuna ait talepleri yerine getirmesini istediler. Yerine getirmeyen imamı ise camiyi terk etmeye zorladılar. İmam da iki saat süren konuşmasını sürdürerek onlara fırsat vermedi.

FETÖ elemanları dışındaki camii cemaatin sağduyulu davranması sonucu provakosyon ters tepti.

FETÖ Trolü ve FETO okulu öğretmeni Ahmet D. ise kendilerine tepki gösteren vatandaşlarının camiden çıkışını cameraya alarak daha sonra olayı çarpıtarak Californiya serverli korsan melanet sitesinde yayımladı. Sadece FETÖ’cü olmayan bir kaç vatandaşın görüntüsünü yayımlayarak ve olayı çarpıtarak haberleştiren troll Ahmet D. ise FETÖ militanlığına soyunanların görüntüsüne ise yer vermedi.

Osman Aziz’in ise işgal girişimini ve gözü dönmüş FETÖ tayfasını görerek camiye girmeyen Türk gazeteciye, “Buraya namaz kılmaya değil karıştırmaya geldi” dediği duyuldu.

Bu gelişmelerin ardından trol Ahmet vatandaşların kamera kayıtlarını FETÖ’nün melanet sitesinde bazı işadamlarını da hedef alarak “Erdoğan fanatikleri, Kandil gecesi Bükreş camiini karıştırdı” başlığı ile haber yaparak yayınladı.

İşte FETÖ elemanlarının cami işgali girişiminin ardından FETÖ melanet sitesinin yayımladığı haber:

“Sıkı Erdoğancı olarak bilinen bir grup, kandil akşamı camide Kur’an-ı Kerim okunmaya başlandığı anda kriz çıkararak camiyi terk etti. Caminin 25 yıllık imamı Osman Aziz’i görmezden gelen provakatörler, kürsüye diyanet hocası istedi.

Cami imamı Aziz’in, Hafız Osman K.’ye Kur’an okutmak istemesi üzerine ayağa kalkan fanatik Ömer Karahasanoğlu,“Burada diyanetin vazifelendirdiği hoca var o okusun. Ben onun okumasını istiyorum” diye çıkıştı. İmam Osman Azizde, “Kuran okuyacak, sonra devam edecegiz.” diye ortamı yumuşatmak istemesine rağmen, provakasyon niyeti her halinden belli olan Karahasanoğlu, “Eğer hoca okumayacaksa biz bu camide durmayız” diyerek, beraber geldiği arkadaşlarını da kaldırıp camiden ayrıldı.

Mübarek Kandil gecesi Bükreş’te yapılan provakasyon, Camii imamı Osmam Aziz’in sağduyusu ile herhangi bir olay çıkmadan önlendi. Türkiye’den gelen imam Hasan Yavuzarslan program bitişi tebrikleşmeyi ve musafahayı bi’dat diyerek reddetti. Yavuzarslan, ardında kendine uyup namaz kılan cemaate söylene söylene camiyi terketti.

Görgü tanıkları, söz konusu grubun camiye ilk defa geldiklerini ve tanımadıklarını, akşam erken vakitlerde cami önünde bekleştiğini, uzun uzun telefon görüşmesi yaptıklarını kaydetti. Grupla beraber gelen Hayat gazetesinden Serkan Eruysal ise, camiye girmeyip dışarda durmayı tercih etti.”

FETÖ trolü olarak ün yapan ve bir zamanlar FETÖ’nün Romanya İmamı olduğu öne sürülen Ahmet D. ise “Erdoğanistler, kandilde Bükreş camiini karıştırdı. Kuran tilavetine başlanacağı sırada “Diyanet imamı istiyoruz” diyerek camiyi terk ettiler” şeklinde twitt attı.

SEDAT ÜSTÜN’DEN AÇIKLAMA

Cuma günü Gazete Balkan’ın online baskısında yayımlanan haberde adı geçtiği iddiası ile gazetemizi telefonla arayan Sedat Üstün, FETÖ’cü olmadığını, çocuğunu onların okulundan aldığını, olay akşamı da çocuğunu bir kursa bıraktığını, akşam namazını kıldıktan sonra saat 21.00 civarında çocuğunu almak için camiden ayrıldığını, yaşanan olaylar sırasında orda olmadığını, FETÖ’cu grupla gelmediğini, onlarla da gitmediğini, sırf orada görüldüğü için adının karıştırıldığını belirterek, kendi halinde bir vatandaş olduğunu söylemiş, ardından da yazılı bir açıklama göndererek, telefonda söylediklerini teyid etmiştir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER