GazeteBalkan

MÜSİAD Romanya ‘da görev değişimi!

MÜSİAD Romanya ‘da görev değişimi!
23 Mayıs 2017 - 14:51 'de eklendi ve 1065 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Romanya Şubesi Başkan değiştirdi. Sağlık ve iş durumu nedeni ile istifa eden MÜSİAD Romanya Kurucu Başkanı Mehmet Aslan’ın yerine başkan vekili Cem Aksoy getirildi.

Bu vesile ile Cumartesi günü Müsiad Romanya merkezinde bir devir-teslim töreni yapıldı.

MÜSİAD Yurtdıșı Teşkilatlanma Komisyonu başkan yardımcısı E.Tarık Argıt ve Genel Merkez üyelerinden Erdem Kesmen ile İbrahim Uyar ile MÜSİAD Romanya Şubesi üyelerinin katılımı ile gerçekleşen törenden sonra Cem Aksoy, görevi kurucu başkan Mehmet Aslan’dan devraldı.

Gazete Balkan’a konu ile ilgili açıklamada bulunan yeni Başkan Cem Aksoy, MÜSİAD’ın dünya genelinde 65 ülkede 164 noktada teşkilatlanmış en büyük Türk diaspora grubunu oluşturduğunu, Mehmet Aslan’ın başkanlığı döneminde belli bir seviyeye gelen MÜSİAD Romanya’yı kurulduğu günden buyana geçen 2 yıllık sürede geldiği noktadan daha ileriye taşıyacaklarını, bunun bir bayrak değişimi olduğunu söyledi.

Aksoy, açıklamasında nasıl bir yol takip edeceklerinin de ip uçlarını vererek, ticari kimliği daha öne çıkaracaklarını, ticari ve kişisel ilişkileri geliştirerek diaspora faaliyetlerini yürüteceklerini söyledi.

Yeni MÜSİAD Romanya Başkanı Cem Aksoy, bu hafta içerisinde yeni yönetim kurulunu eski yönetim kurulu ile istişarelerde bulunarak belirleyeceği belirtti.

MÜSİAD Kurucu Başkanı Mehmet Aslan da Gazete Balkan’a yaptığı açıklamada sağlık sorunlarından dolayı görevi bıraktığını, bu vesile ile başta genel başkan olmak üzere dünyanın pek çok noktasındaki MÜSİAD başkanlarından olumlu mesajlar aldığını, Cem Aksoy’un kuracağı yeni yönetim ile derneği daha ileri noktalara taşıyacağına inandığını, bu değişimişin bir bayrak değişimi olduğunu ifade etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER