GazeteBalkan

FETÖ’cü Kanter hakkında tutuklama kararı çıkarılması talebi

FETÖ’cü Kanter hakkında tutuklama kararı çıkarılması talebi
28 Mayıs 2017 - 16:45 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i manevi babası olarak kabul eden, Romanya ve Endonezya’da skandallara sebep olan FETÖ’cü basketbolcu Enes Kanter hakkında yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

 

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i manevi baba olarak kabul eden ve Amerikan NBA liginde basket hayatını devam ettiren Enes Kanter hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Sabah Gazetesi‘nden Nazif Karaman‘ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili İsmail Uçar’ın koordinesinde savcı Can Tuncay tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Enes Kanter hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

BYLOCK KULLANMIŞTI

Savcılık talep yazısını İstanbul 4. Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderdi. Hâkimlik de Kanter hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. 4. Sulh Ceza Hâkimliği kararında, dosyadaki delil ve bilgiler yer aldı. Enes Kanter’in FETÖ’nün kriptolu mesajlaşma programı ByLock kullanıcısı olduğu, sosyal medya hesaplarında da terör örgütünü öven paylaşımlar yaptığı iddia edildi. Kanter’in tüm çağrılara rağmen ifade vermeye gelmediği, kaçak durumda olduğu ve görüldüğü yerde yakalanması vurgulandı.

Savcılık ayrıca Kanter hakkında INTERPOL’den kırmızı bültenle arama kararı çıkarılması için Adalet Bakanlığı‘na başvurdu ve dosyayı bakanlığa gönderdi. Geçtiğimiz günlerde Türk pasaportu iptal edilen Kanter’in, Romanya polisi tarafından pasaport kontrolünden geçirilmeyerek ülkeye alınmadığı gündeme gelmişti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER