GazeteBalkan

FETÖ’den züğürt tesellisi: 2,5 ay sabredin

FETÖ’den züğürt tesellisi: 2,5 ay sabredin
28 Mayıs 2017 - 16:43 'de eklendi ve 770 kez görüntülendi.

FETÖ elebaşı Fetrullah’ın verdiği iddia edilen “2,5 ay daha sabredin” şeklindeki teselli Romanya’daki FETÖ elemanlarını depara kaldırdı.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e ait olduğu ileri sürülen sözler Romanya’daki FETÖ trollerine, takma adlı yazarlarına moral oldu. Azgınlaşan çete üyeleri Büyükelçi Osman Koray Ertaş ve gazeteci Hamdi Yılmaz’a yönelik yazılı tehditlerini yoğunlaştırdı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Romanya’daki ‘Suçluları Koruma Timi’ elemanlarından N.Ç. “Arif Eroğlu” takma adı ile Californiya serverli korsan internet sitesinde Cumartesi günü yazdığı yazıda gazeteci Hamdi Yılmaz’a hitaben “Memleketteki düzenin böyle devam edeceğini zannetme, aklında olsun diye yazıyorum. Beyefendiye söylemene gerek yok; o senden iyi biliyor durumu..” diyerek aba altından sopa gösterdi.

FETO trolü N.Ç.’nin bu satırları Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde FETÖ tutuklularının kaldığı koğuşlar arasında ele geçirilen notlardan birini hatırlattı. “2,5 ay sabredin” şeklindeki içeriği FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e ait olduğu ileri sürülen notta ise şunlar yazıyor:

“Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde FETÖ tutuklularının kaldığı koğuşlar arasında ele geçirilen notlardan biri şöyle: ‘Dernek ve diğer suçlamalarla ilgili hiçbir şeyi kabul etme. Avukat söylediklerine itibar etme. Konuşanlar ilerde sıkıntı yaşayabilirler. Diğer arkadaşların genel kanaaati bu yönde. 2.5 ay daha sabredin. Sonuç inşallah güzel olacak. Bu konuda fikirlerini bize isim belirtmeden gönder. Diğer avukatlar da aynı fikirde…”

İŞTE ARİF EROĞLU TAKMA ADI İLE YAZAN ‘KORKAKOĞLU’ FETÖ TROLİNİN PALAVRA İDDİALARI

Kendi ifadesiyle 26 yıllık gazeteci Hamdi’nin (bana göre gazete okuyucusu bile olamaz) düzenlediği fısstivalin fiyasko ile sonuçlandığının medyaya yansıması çok rahatsız etmiş anlaşılan. Hamdi, “elinizde görüntü var mı, belge var mı, şu var mı, bu var mı…” diyerek bir teleşa kapılmış ki sormayın.

İyi de sevgili Hamdi belgeye ne gerek var; görünen köy kılavuz ister mi? Festival ortada değil mi? Çek şu döner kuyruklarını, biz de görelim. Ne de olsa elinden hiç düşürmediğin makinanla, bir yerlere arşiv yapmak için ilgili ilgisiz her yerin fotoğrafını çeken sensin, ne oldu fısstivalinde tutukluk mu yaptı kameraların?

Ah Hamdi ah, bir de kendine sosyal mecralarda elemanlar kiralamış anlaşılan. Soysuzun biri yazmış; yok efendim festivale katılma şartları falan filan diye. Sevgili Hamdi de vatandaş tepkisi diye başlık atmış. Ah Hamdi ah, işin gücün palavra.

Elçilikten aldığın zarflar vatan millet sevginin ne derecede olduğunu net gösteriyor. Buna fısstivale katılanlardan aldıkların da eklenince keyfine diyecek yoktur be Hamdi. Neyse gözümüz yok, afiyetle ye. Alan memnun, veren memnunsa bana ne canım!

Hakiki festivale gelince; oradaki istatistikler her saat ortasında alana açılan 5 kapıda 5 dakika süreyle yapılan sayımlardan elde edildi. Bazılarının anlamasını da çok beklemiyoruz zaten. Bir de fotoğraflar ve videolar var yayınlanan. Birilerine alternatif olsun diye de yapılmadı zaten.

Türkiye’yi rezil eden siz, esnafı perişan eden siz, yalan, iftira ve manipülasyon yapan yine siz… Festival deyip fısstival yapan, sonra köpürtmeye çalışan yine siz…

Erdoğan’ın temsilcisi sana bu görevi verdi; ama onun gözünde hala güvenilmez birisin, aklından çıkarma bunu. Onu yine yanıltmadın bu icraatinle. Buna rağmen sana niye hala ağır ve stratejik görevler veriyor ben de merak ediyorum. Lakin, iş yapacağı kimse mi kaldı etrafında? Garibim, adam yokluğundan güvendiği birini yanına alıp sağa sola kendi imzasıyla dilekçeler savuruyor. Ne diyelim; tencere-kapak misali birbirinizi bulmuşsunuz. Erdoğan sizden hizmet bekliyor, fiyasko değil; hadi bakalım biraz daha çalışın, boş durmayın göreyim sizi.

Unutmadan… Memleketteki düzenin böyle devam edeceğini zannetme, aklında olsun diye yazıyorum. Beyefendiye söylemene gerek yok; o senden iyi biliyor durumu…

BRE FOTO BÜLBÜL’Ü

Gazette Balkan’a kimse görev vermiş değildir. Festival fikri ve uygulaması tamamen bize aittir.

Kaldı ki, Devletimiz bize bir görev verseydi bunu da şerefle yapmaya çalışırdık. Festival işinin hiç bir aşamasında Gazete Balkan tarafından Sayın Büyükelçimizden resmi makamlar nezdinde yardım istenmemiştir.

Ama Büyükelçimiz etkinliğin gerçekleşmesinde manevi desteklerini bizden esirgememiştir. Yanımızda olmuştur. Her Türk gibi Devletimizin temsilcisi Sayın Büyükelçimizi iki etkinliğimizde de yanımızda, aramızda görmekten onur duyduk. Büyükelçimize ve Büyükelçilik görevlilerimize minnettarız.

Bu da vatan haini olmayan her Türk vatandaşı ve kuruluşunun düzenlediği etkinliğine gösterilen bir ilgiden farklı değildir.

Siz küresel çete emrinde karanlık paralarla iş yaparken iyi de bize Devletimizin gösterdiği manevi ilgi mi kötü?

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER