GazeteBalkan

FETÖ Diasporası

FETÖ Diasporası
06 Haziran 2017 - 15:31 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

 

Fetullahçı Terör Örgütü ininden çıkmayı başarabilmişlerden olan Prf. Dr Ahmet Keleş diyorki, “ben örgütten koptuktan sonra normal insan olabilmek için neredeyse on yılımı verdim”.

Demekki, Romanya’daki trollerin normal insan olmak için hiç şansları yok.

Çünkü, haşhaşi başı ne diyormuş?

“Tıpkı ölü yıkayıcısının elindeki cenaze gibi olacaksınız. Nasıl ki cenaze yıkayıcıya itiraz etmez, siz de abilerinize itiraz etmeyeceksiniz.”

Bu anlayışla yetişmiş trol necdet’in, trol ahmet’in beyinlerini kurtararak ve kullanarak inlerinde çıkarak normal insane olma şansları var mı?

Yok!

Tıpkı, 10 Haziran 2008 tarinde bu dünyadan uğurladığımız Cengiz Aymatov’un “mankurt”ları gibi..

(Aymatov, dağılan Sovyetlerin son, Rusya Federasyonu’nun ilk Lüksemburg Büyükelçisi idi. Daha sonra Kırgızistan Büyükelçisi oldu. Birbirimizi bilir, haberlerşir, selamlaşırdık ama benim ‘O’na zarar gelmesin’ şeklindeki safiyane düşüncem görüşmemizi engelledi. Nur içinde yatsın)

***

Kafa usturaya vurulmuş, usturalı kafaya halisinden bir öküz derisi geçirilmiş ve güneş altına bırakılmışlar..
Kafadaki deri büzüldükçe büzülmüş, kafayı tam mengeneye almış, uzayan saçlar öküz derisini delememiş, tekrardan kıvrılarak geldiği yere dönüyor ve kafayı deliyor. O insan (lar) acıların hasını yaşıyor. Yaşadıkça alışıyor…
Geçmişini unutmuş, bedeniyle ve ruhuyla karşı tarafın buyruğu altına girmiş, yeni efendisine yaranmak için kendi değerlerine, ailesine, ülkesine, milletine ihanet eden, sahipleri tarafından beyni boşaltılmışların ortak adı nedir?
Bu soruya, kos koca Türk dünyasında az çok mürekkep yalamış her insanın vereceği cevap aynıdır:
„Mankurt”!
‘Mankurt’ kavramını sosyolojik bir terim yapma ve tüm Türk dünyasına benimsetme başarısı ise 2008 yılında yitirdiğimiz, dünyanın en büyük yazarı Cengiz Aymatov’a ait.

***

Ve biz Aymatov’un uyarılarına rağmen evlatlarımızı  FETÖ elebaşına kurban verdik. Necdet, ahmet gibi zavallılar da aynen böyle mankurtlaşmış, ölü yıkayıcısının elindeki cenaze gibi olmuşlar..

Zavallı trol, ilmi, irfanı ve vicdanı hür olması gereken bir mesleğin mensubu rolü oynamasına rağmen hala, “Fethullah Gülen Hocaefendi, Ramazan-ı Şerif’i talebeleriyle Kur’an okuyarak ve mukabele yaparak geçiriyor…” şeklinde tivit atıyor.

Zavallı mankurt! Bunun “Hocaefendi dediğine eski yoldaşı “çağımızın en büyük firavunu” diyor.

***

Ermenileri pek seven FETÖ elebaşı, nihayet Keleş’in de tesbit ettiği gibi Türkiye’nin başına yurt dışında Ermeni diasporası gibi bir de ‘FETÖ diasporası’ armağan etti.

Bu açıdan önemsiyorum. Yoksa bu zavallıların eleştiriye değecek insani bir tarafları yok. Allah yardım etsin!

Türkiye, Ermeni diasporasından daha tehlikeli FETÖ diasporasının önünü almak zorunda..

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER