GazeteBalkan

FETÖ Diasporasına karşı neyiniz var?

FETÖ Diasporasına karşı neyiniz var?
06 Haziran 2017 - 15:32 'de eklendi ve 861 kez görüntülendi.

Romanya’da iki saniyelik görüntü ile FETÖ trollerinin devre dışı bıraktıklarına bakınca, FETÖ Diasporasına karşı ne devletin, ne de Romanya Türk toplumun hazır olmadığı kanaatine varıyor insan.

Eski AK Parti milletvekili Emin Şirin, Aytunç Erkin’in sorularını cevaplandırırken, dikkate alınması gereken birşey söylüyor:

“Almanya Nazizmi tasfiye ederken sadece 27 kişiyi cezalandırdı. Nazi partisinin alttaki teşkilatı ve üyeleri dahil olmak üzere yeni bir Almanya’nın kuruluşunda yer aldı. Biz yüzbinlerce insanı cezalandırmak yerine ıslah edecek bir yola sokmayı düşünmeliyiz.  Darbeciler ve örgütün başındakiler cezalandırılmalıdır.”

Şirin ardından da ekliyor:

“Hükümet, 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ’nün beyin takımının yurtdışına kaçmasını engellemeliydi. FETÖ’nün en başındaki kişilerin yüzde 90’u yurtdışında lobi çalışması yapıyor.”

Şirin’den bir alıntı daha:

“AKP iktidara gelirken elinde eskiden belki siyaseti bilen birkaç kişi dışında devlet içinde organize olabilecek teşkilatları veya kadroları Fetullah Gülen’de buldu. Dolayısıyla  2002’den itibaren AKP ile Gülen arasında ciddi bir ortaklık olmaya başladı. Bu ortaklığın hâlâ da bir ölçüde devam ettiğini ve boşanamadıklarını görüyorum. Yani ciddi bir boşanma Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bütün gayretine rağmen yapılamıyor. AKP teşkilatlarıyla Fetullah Gülen boşanamıyor.”

Dün de eski FETÖ elemanı Prof. Dr. Ahmet Keleş’in diaspora minvalli tesbitine yer vermiştim.

Romanya, FETÖ’cülerin paçayı kurtarmak için can havli ile kapağı attıkları sıradan bir ülke değildir. Burada haksız elde edilen Türk ve Romen kamu kaynakları ile şişirilmiş çelikten bir balon var..

FETÖ’nün Konya vurguncusu hatta FETÖ’nün para kasası olduğu iddia edilen şahıs, Bükreş’te etli ekmek dükkanı açmış. İşi bilen bir vatandaş haklı olarak soruyor: “O binaya ahşap olduğu için daha önce ruhsat verilmemişti. Şimdi nasıl verildi?”

Bu sorunun cevabı nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olunduğunun da göstergesidir.

Bunları şişirilmiş FETÖ balonunun bir güç olduğu iddiası ile yazmıyorum.

Balon da olsa karşılarında onların dilinden anlayacak savunma mekanizmamızın olmayışına dikkat çekmek için yazıyorum.

O mekanizma, sosyali, görseli, yazılısı ile medyadır. 2 bin Türk firmasının yılda 3 milyar euro ciro yaptığı bir ülkede bunlarla mücadele edecek bir medya kuruluşu yılda 120 bin euroluk zaruri giderlerini karşılıyamıyorsa, oturup düşünmek gerekiyor.

Gazete Balkan’ı, Hamdi Yılmaz’ı beğenmiyorsanız, hoşlanmıyorsanız, beceriksiz buluyorsanız, ki olabilir. O zaman Türkiye’den adam getirin. Ama ne yapıp edip FETÖ’nün organize azınlığının karşısına milli bir unsur koyun.

 

Not:

Effendi necdet imalı tivitinde gözünde bir tivitlik değerim olduğunu, aslında kavgayı benim tasmamı elinde tutana karşı yaptığını yazmış..

Sende göz mü var bre zübük!

Sende göz olsaydı, CIA’nın, BND’nin boynunuza taktığı tasmayı, onlarla elele veren Fetullah’ın bilmem nerenize soktuğu kazmayı, sizi nasıl hayatınızı karartarak Türkiye düşmanı haline getirdiklerini görürdün.

Kısacası eski FETÖ yoldaşınız Ahmet Keleş’in ifadesi ile ucu Pensilvanya’daki “çağın en büyük Firavunu”nun elinde olan tasmanı görürdün.

Yoksa görüyorsun da karşına çıkan herkesi kendin gibi tasmalı mı sanıyorsun?

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER