GazeteBalkan

FETÖ’nün para kasası Soner vatandaşlıktan atılıyor

FETÖ’nün para kasası Soner vatandaşlıktan atılıyor
06 Haziran 2017 - 15:22 'de eklendi ve 1990 kez görüntülendi.

*”Bizi inimizde kimse çıkaramaz” diyen ve  FETÖ’nün para kasası olduğu ileri sürülen Soner Cesur vatandaşlıktan atılıyor.

 

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ lideri Fetullah Gülen ile FETÖ kasası olarak bilinen ve halen Romanya’da yaşayan Soner Cesur’un da bulunduğu 130 kişi üç ay içerisinde Türkiye’ye dönmezlerse vatandaşlıktan çıkarılacak.

FETÖ’nün örgüt parasını Konya’da tefecilik yaparak değerlendirdiği de belirtilen Soner Cesur, ‘İnlerine gireceğiz’ diyen dönemin Başbakanı’na “inimize giremezler” demişti.

2015 yılı Aralık ayından bu yana aranan, başına 300 bin TL de ödül konan Soner Cesur’un geçen mart ayında Romanya polisi tarafından pasaportu elinden alınmış, bu gelişme üzerine FETÖ’nün Romanya’daki Suçluları Koruma Timi” harekete geçmiş, Alman sermayeli Romania Libera gazetesinin kopardığı gürültü üzerine bir süre sonra da iade edilmişti.

Bükreş’te etli ekmek dükkanı açtığı belirtilen FETÖ Firarisi  Soner Cesur’un da

aralarında bulunduğu 130 kişinin üç ay içerisinde Türkiye’ye dönmezlerse vatandaşlıktan çıkartılacaklarına ilişkin Resmi Gazetede yayımlanan karar da şöyle denildi:

“ 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 302’nci, 309’uncu, 310’uncu, 311’inci, 312’nci, 313’üncü, 314’üncü ve 315’inci maddelerinde yazılı suçlar nedeniyle haklarında Cumhuriyet Savcılıkları/ Mahkemeler tarafından soruşturma ve kovuşturma yürütülen ve yabancı ülkede bulunmaları nedeniyle kendilerine ulaşılamayan aşağıdaki kimlik bilgileri yer alan kişilerin, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 29’uncu maddesinin 2’nci fıkrası gereğince bu ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 3 ay içinde Türkiye‘ye dönerek ilgili mercilere müracaat etmedikleri taktirde anılan Kanun hükümlerine göre Türk vatandaşlıklarının kaybettirileceği ilanen tebliğ olunur.”

Firari FETÖ’cülere son çağrıda ismi geçen Ali akın’ın da Romanya’da yaşadığı öne sürülüyor. Bu kapsamdaki 130 kişiden 14’ünü Konyalı, 12’isini de Kayserili iş adamları oluşturuyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER