GazeteBalkan

TİAD İftar yemeği verdi

TİAD İftar yemeği verdi
12 Haziran 2017 - 10:57 'de eklendi ve 712 kez görüntülendi.

Romanya Türk İşadamları Derneği geleneksel iftar yemeğini Bükreş Athena Palas Hilton’da verdi.

Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD) geleneksel iftar yemeğini Bükreş’te verdi. Romanya Türk İşadamları Derneği tarafından (TİAD) Bükreş Athena Palas Hilton’da verilen iftar yemeğine Bükreş Büyükelçi Koray Ertaş, Azerbaycan Büyükelçisi Farid Abdinbayev ile Ürdün ve Lübnan büyükelçilerinin yanı sıra Romanya Kült ve Kültür Bakanlığı Din İşleri Devlet Sekreteri Victor Opaschi ile Romanya Müslümanları Müftüsü Yusuf Murat da katıldı.

Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy, TİKA Romanya Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan, Eğitim Müşaviri Seyfi Özkan, Romanya Ekonomi Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, TİAD Başkanı Murat Demiray ve Yönetim Kurulu, TİAD Üyeleri, TİAD önceki dönem başkanları, Dobruca TİAD Başkan Yardımcısı Ömer Karahasanoğlu, Romanya Müsiad Başkanı Cem Aksoy, Romanya Türkiye İşkadınları Derneği (Afart) Başkanı Birgül Şenyuva, Türk Yatırım Derneği (Türk İnvest), Bükreş Yunus Emre Kültür Merkezi, Bükreş UDTR ve UDTTMR yetkilileri, Türk banka ve sigorta şirketleri yetkilileri, Türk medya kurumu temsilcileri, eski yeni soydaş milletvekilleri ile birlikte, Tatar ve Türk soydaşlar, Türkiye ve Azerbaycan Büyükelçiliği mensubu diplomatlar da yemeğe katılanlar arasında yer aldı..

TİAD Başkan yardımcısı ve Konyaspor Başkan Yardımcısı Ali Karaçayır’ın katkıları ile Konya’dan özel olarak davet edilen semazenlerin ilahi seslendirmeleri ve semah gösterileri Hilton’da bulunan Romenler tarafından da ilgi ile izlendi.

Büyükelçi Koray Ertaş ve TİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Demiray’ın yaptıkları konuşmalarda Ramazan ayının faziletlerine vurgu yapıldı, Müslüman alemi ve bütün dünya için barış ve huzura vesile olması dilekleri dile getirildi.

İftar yemeğinin sonunda, Romanya Türk Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Akif Kılıç’a veda konuşmaları akabinde görevleri süresince Romanya Türk toplumuna göstermiş oldukları hassasiyet ve ilgi dolayısıyla teşekkür plaketi takdim edildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER