GazeteBalkan

TİKA Cluj’da kurs düzenledi

TİKA Cluj’da kurs düzenledi
12 Haziran 2017 - 12:30 'de eklendi ve 872 kez görüntülendi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ürolojik Laparoskopi ve Edoskopi Derneği, Onkoloji Enstitüsü ve Iuliu Hatieganu Tıp ve Farmakoloji Üniversitesi iş birliğinde Romanya‘da laproskopi kursu düzenlendi.
TİKA, Romanya‘da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. TİKA’nın desteği ile Romanya‘nın Cluj bölgesinde Ürolojik Laparoskopi ve Edoskopi Derneği, Onkoloji Enstitüsü ve Iuliu Hatieganu Tıp ve Farmakoloji Üniversitesinin organizasyonunda 41. İleri Uygulamalı Laparoskopi Kursu ve Romanya‘nın 7’nci Uluslararası İleri Ürolojik Laparoskopi Kursu düzenlendi.

Kursa Türk ve Rumen eğitmenlerin yanı sıra Bulgaristan ve Cezayir‘den kursiyerler katılarak, karşılıklı olarak deneyim paylaşımında bulundular. Programda laparoskopik ürolojik cerrahi teorik eğitimleri ve video eşliğinde eğitimler ile aynı zamanda ayrıntılı laparoskopik ürolojik cerrahi ekipman kullanımı ve dezenfeksiyon ile ilgili uygulamalı eğitimler verildi. Devamında gerçekleştirilen canlı cerrahiler ile kurs tamamlandı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER