GazeteBalkan

Yok musun Ey Adl-i İlahi?

Yok musun Ey Adl-i İlahi?
12 Haziran 2017 - 12:45 'de eklendi ve 1038 kez görüntülendi.

Maraşlı Sütçü İmam ne diyordu?

“Hür olmayan bir ülkede Cuma namazı farz değildir.” Maraş, bu ruhla Fransızları kovdu ve Kahramanmaraş oldu.

***

Hür olmayan Uygur Türkleri’nin başında bu ramazan ayında yeni bir bela var. Çin devlet yetkilileri Türklerin evlerinde 15 gün konuk olarak kalacak ve oruç tutulup, tutulmadığını rapor edecek.

Eğer hür bir vatanda yaşamıyorsan, dilin de dinin de senin değildir.

***

Baş terörist ülke Katar’ı terörist ülke ilan etmiş. Katar terörist  ülke olsa ne yazar, olmasa ne yazar. Ancak cürümü kadar yer yakar..

Katar’ın gerçekten terörist ülke olup olmaması değil mesele, o kafa yarın Türkiye’yi de terörist ülke ilan edecek. Gidişat ona doğru. Mesele bunu görebilmekte..

***

Azerbaycan Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, 2008 yılında ülkede 138 kişi intihar sonucu hayatını kaybederken, 2016 yılında bu rakam 797 kişiye çıkmış.

***

Özbekistan dalkavukluğu yasaklamış. Darısı bizim başımıza diyelim. Haber şöyle:

Sovyet döneminden kalma Devlet Başkanı övme geleneği, Özbekistan’da yasaklandı.

Sovyet sonrası Türk Cumhuriyetlerinin ortak problemi olan diktatör yönetimler bazı trajikomik olaylara da yol açmıştı. Birçok ülkede devlet başkanlarına sınırsız övgüler methiyeler düzmek bir gelenek haline gelmiş hatta başkanların doğum günleri resmi tatil haline gelmişti. Kuzey Kore ile yarışan bu tablolar arasında, Özbekistan artık bir istisna olmak istiyor.

Üst makamların açıkladığı kararlara göre artık özellikle şarkılarda gereksiz methiyelerin kullanılmasına yasak getirildi. Bu konuda şarkıcılara ve söz yazarlarına ciddi uyarılarda bulunularak aksi halde lisanslarının iptalinin gerekeceği belirtildi.

21 Mayıs’ta Şevket Mirziyoyev’e övgüler düzen şarkısını Youtube’a yükleyen 49 yaşındaki ünlü Özbek şarkıcı Dilfuza Ismoilova, bu karardan sonra klibini siteden kaldırdı. Şarkı sözlerinde Mirziyoyev için “yakışıklı sultan”, “Allah’ın yeryüzündeki gölgesi” gibi ifadeler bulunmaktaydı.

***

Türkiye’de aydınlar iki yüzlüdür. Herkes ancak, kendi kuyruğuna basıldığında viyaklar.

FETÖ elitlerine bakarak gerekli testi yapabilirsiniz. Oysa kuyruklarına filan da basıldığı yok. Elit ve paralı takım zaten Türkiye’den tüymüş.

Şimdilerde daha 6-7 yıl önce ırzına geçtikleri hukuk için ağıt diziyorlar.

Ne demiş atalar, “çalma el kapısını, çalarlar kapını”..

***

Kazakistan dışında Türk dünyasının hiç bir köşesinden iyi haber gelmiyor.

İslam dünyasına ise insan bakmaya utanır..

Katar terörist olsa ne olur, olmasa ne olur?

İşimiz Akif’in “Ağzım kurusun / Yok musun Ey Adl-i İlahi?” şeklindeki mısralarını haykırmaya kaldı..

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER