GazeteBalkan

Romanya’da FETÖ yandaşlarına vatandaş tepkisi

Romanya’da FETÖ yandaşlarına vatandaş tepkisi
22 Temmuz 2017 - 16:52 'de eklendi ve 1365 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan)- Öteden beri korsan internet sitesi, korsan Zaman gazetesi ve FETÖ yoldaşı Romania Libera gazetesi aracılığı ile Türkiye aleyhine yayınlar yaparak Romanya Türk toplumunun huzurunu kaçıran FETÖ yandaşlarına karşı vatandaş tepkisi artarak devam ediyor.

Geçen hafta sonu Türkiye aleyhtarı yayınları ile huzur bozmaya kalkan FETÖ’nün Romanya’daki organizatör kurumlarına Cluj Belediyesi tarafından para cezası verilmiş, korsan Zaman gazetesinin dağıtımı ise durdurulmuştu.

Bir grup vatandaş da bu hafta sonu Ploieşti’de düzenleneceği ileri sürülen FETÖ etkinliğinin durdurulması için yazılı olarak Ploieşti Belediyesi’ne başvurdu.

14 imzalı başvuru dilekçesinin Ploieşti Belediyesine elektronik ortamda ulaştırıldığı, alındığının telefonla teyid edildiği, Belediye yetkililerinin gerekli değerlendirmeyi yapacaklarını söyledikleri bildirildi.

Dilekçe ile ilgili olarak da bir vatandaş facebook hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sözum elcilgin Resepsiyonlarında olmadıgı gibi göruken ülkesinin Devletinin yanındaymış Resimi cektirip kimseye fırsat vermeyenlere degil ülkesinin ve devletinin yanında olup Darbeye karşı duran kardeşlerime sesleniyorum bu hafta sonu ploieşti de yapılacak olan feto terör örgutunun yandaşlarının etginligine izin verilmemesi icin ve tepkinizi göstermeniz acısından ploieşti belediyesine ve degerli yöneticelerine ait mail adresleri. primariatm@primariatm.ro .comunicare@ploieşti.ro. bu iki adrese ayrı ayrı mail atabilirsiniz.”

Öte yandan Romanya’daki FETÖ azgını necdet de R.O.M.A.N. takma adlı twitter hesabından attığı mesajda, Cluj’da korsan Zaman gazetesinin dağıtımının durdurulması ve FETÖ sevdalısı organizatörlere para cezası kesilmesinden Büyükelçi’yi sorumlu tutu.

Beş satırlık mesaja 5 ayrı yalan sığdırma başarısı gösteren FETÖ trolü, vilayet nüfusu 300 bin olan Cluj Napoca’da dağıtımı durdurulan korsan Zaman gazetesinin yüzbinlerce kişiye ulaştığını iddia etti.

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER