GazeteBalkan

TİAD’dan yeni hükümete tebrik ziyareti

TİAD’dan yeni hükümete tebrik ziyareti
22 Temmuz 2017 - 15:22 'de eklendi ve 805 kez görüntülendi.

Romanya’da yeni kurulan hükümeti tebrik ziyaretine giden TİAD heyeti, Romanya Başbakanı Mihai Tudose’nin baş danışmanları ile görüştü.

TİAD heyetini Dış İlişkilerden sorumlu Başbakan başdanışmanı Dr.Florin Vodita ve Dış Ticaret ve ekonomik ilişkilerden sorumlu Başbakan başdanışmanı Gabriel Andronache karşıladı.

Konu ile ilgili olakar TİAD’dan şu duyuru yapıldı:

“Başkan Murat Demiray; Yeni hükümeti tebrik edip TİAD’ın yeni hükümete desteğini şöyle ifade etti: “Bizler yeni kurulan hükümetimizin yanındayız, Romanya ya yatırım yapmak isteyen kurumsal Türk firmalarımıza TİAD olarak desteklerimiz her zaman devam etmektedir, derneğimizi iki ülkenin ekonomisi ve kültürel ilişkileri arasında bir köprü olarak görüyoruz.” Başkan ayrıca TİAD faaliyetleri ve TİAD yapılanması hakkında bilgiler verdi

TİAD temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda Başbakan Başdanışmanları özetle ” Önceki Büyükelçilerimiz ve T.C. Bükreş Büyükelçisi Sn. Koray Ertaş’ın çalışmalarıyla Romanya’daki Türk İş Çevresini iyi tanıdıklarını ifade ettiler.
TİAD’ın temsil ettiği kesimin Romen ekonomisindeki yerini bildiklerini ve etkinliklerini takip ettiklerini de sözlerine eklediler.

“ Bugün yaptığımız görüşme ülkelerimiz arasındaki Enomonik ilişkilere yeni bir ivme kazandıracaktır. Ticaretin daha yoğun bir şekilde gelişebileceğine ve bunun gerçekçi bir hedef olduğuna inanıyorum” diyen Dr Vodita
Ticaret, Turizm ve Enerji alanlarının önemini de vurgulayıp yeni proje ve işbirliği alanlarını başlatma hususunda Hükümetin destek vermeye hazır olduğunu ifade etti.

TİAD temsilcileri Romanya’daki yatırımlarını büyütme planlarını dile getirdiler ve yeni istihdamlar sağlayacaklarını da açıkladılar.

Ziyarete, TİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Demiray ve Yönetim Kurulu Üyemiz Naci Kanbay, TİAD Üyelerimizden THY Romanya Genel Müdürü Ahmet Akpınar, Romanya Garanti Leasing Genel Müdürü Okan Yurtsever, Romanya Credit Europe Bank Genel Müdür Yardımcısı Engin Alaybayoğlu, Praktiker Genel Müdürü Cansu Derintuna, Kanal D Romanya Genel Müdürü Uğur Yeşil, BMC Romanya Genel Müdürü Serhan Ünsal, TİAD Genel Sekreteri Öznur Ayman katıldı. TİAD’ın özel olarak hazırlattığı Türk motifli plaket takdim edildi. Karşılıklı görüş alış verişi yapıldı.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER