GazeteBalkan

Haftanın Sivil Toplum Kuruluşu: MÜSİAD Romanya

Haftanın Sivil Toplum Kuruluşu: MÜSİAD Romanya
24 Temmuz 2017 - 11:09 'de eklendi ve 866 kez görüntülendi.

BÜKREŞ (Gazete Balkan) – Romanya’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Büyükelçilik, TİKA ve  Türk sivil toplum örgütlerinin işbirliği ile vatandaşlarımızın geniş katılımı sonucu amacına uygun olarak ve göz doldurarak gerçekleşti.

Bu güzel dayanışmanın önemli aktörlerinden birisi de MÜSİAD Romanya oldu. MÜSİAD Romanya Şubesi Başkanı Cem Aksoy, etkinlikler öncesi Dobruca Bölgesinde ve Bükreş’te önemli Romen kişi ve kurumlarından bazılarını ziyaret ederek 15 Temmuz kanlı ve başarısız darbe girişimini anlattı. Aksoy aynı çabayı etkinliklerin ziyaretçisi Türk dostu Romenlere de gösterdi. Milletvekili ve İkili Odalar Birliği Başkanı’na 15 Temmuz’u anlatan fotoğraflar üzerinde tek tek ayrıntılı bilgi verişi ile de dikkat çekti.

MÜSİAD Romanya düzenlenen etkinliklerde en geniş katılımlı STK oluşu ile de dikati çekti. MÜSİAD Romanya’nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü birinci yıl anma etkinliklerinde 250 şehidin anısına yaptırdığı Anıt ise şehitlerimizin isimlerini Romanya’da ölümsüzleştirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam
İLGİLİ HABERLER